İzledim

Anime: Seven Deathly Sins

Sizde beni hep çizgi film izliyor sanacaksınız he ama bu aralar öyle oldu sadece…

Seven Deathly Sins sanırım izleyip bitirdiğim 4. anime. Çok anime meraklısı birisi değilim ama Netflix önerince bi deneyeyim dedim. Benim için 2 tip dizi vardır; ilki gürültülük dizi, diğeri ise izlemelik dizi. İlk kategori bilgisayarla ilgilenirken arkada ses olsun diye açılan dizi, içeriği çok önemli değildir benim için. Konusu derin olmasın, bir şey görmeme gerek olmasın, sadece dinleyerek genel durumu anlamam yeterlidir.

Bu dizileri seçerken genelde 1 – 2 bölüm izlerim, konusu “eh işte” kıvamındaysa açarım sonra da bilgisayardaki işime bakarım. Bu diziyide öyle eğlencelidir, kafayı kaldırdığımda 2-3 güzel şey görürüm diye açtım, ilk bölümü izleyeme başladım ama sonra sardı dizi resmen. Dizinin Türkçesi “Yedi Ölümcül Günah”, ama öyle dini bir dizi değil tabii ki. Karakterler sindire sindire işlenmiş, ismini ve titrini öğrendiğin eleman beklediğinden bambaşka birisi de çıkabiliyor. Her karakterin baya derin yaşantıları ve buna bağlı olarak sakladıkları ciddi sırları var.

Karakterlerin çoğunun çocuk şeklinde temsil edilmesini tam olarak anlayamadım. Ha benim için farketti mi? 2 – 3 bölümden sonra hiçbir farkı kalmadı gözümde. Japonlar biraz sapık insanlar bu animelerden anladığım kadarıyla, fantastik ve doğaüstü yaratıkları bile kadın bedeninde ve dolgun yaratıyorlar lan bunlar. Yetmezmiş gibi bir de baya çekici giydirince “ne alaka amına koyim yaaa” gibi tepkiler verebiliyorsun.

Dizi genel olarak ciddi gidiyor ancak zaman zaman güldürdüğü de oluyor. Gerçeküstü bir macera diyebiliriz sanırım genel teması için. Sıkıcı sahneler yok denecek kadar az ancak bu Japon şeylerinin genel özelliği olarak intro ve after credits baya uzun. Bazen after scene diye tabir edilen sahneler bulunabiliyor ama genelde bir sonraki bölümün özet kısmında gösteriyor bu sahneleride.

Seven Deathly Sins Özet

Bir krallığımız var ve bu krallığın özel bir askeri birliği var “Kutsal Şövalyeler” isimli. Bu şövalyeler sadece silah kullanımında usta değil, her birinin kendine özgü büyülü güçleri de var. Bu şövalye ordusunun içinde irili ufaklı farklı görevlerde birlikler var. Bize konu olan ekip “Yedi Ölümcül Günah”, adı üzerinde 7 kişiden oluşan bir ekip. Hepsinin bir günah adı var ejderha, ayı, keçi, domuz, yılan, aslan, tilki olarakta hepsinin kendi hayvan sembolleri var.

Bu kutsal şövalyelerin bir üstadı oluyor, bu kuvvetten sorumlu. Bir önceki usta öldürülüyor, bunun suçu da bizim ekibe atılıyor. Sonrasında gelen 2 üstad ise darbe yaparak krallık yönetimine el koyarak kralı esir ediyorlar. Bunun üzerine kraliyetin üçüncü prensesi Elizabeth, sürgünde olan ve parçalanmış “Yedi Ölümcül Günah” ekibini aramaya başlıyor.

Mevcut 2 üstadın amacı Kutsal Savaş‘ı yaşamak. Bunun içinde iblis ırkını uyandırmak istiyorlar. Bunu neden istiyorlar derseniz, bu iki üstaddan birinin içine bir iblis girer ve olaylar gelişir işte.

1 Yorum

Bir Yorum Bırak