Çok uzatmadan başlayayım, özet kısmında zaten yazıyor. Farklı kategorilerden 12 adet uygulama var. Alfabetik olarak sıralayacağım. İçinden Instagram, Twitter gibi herkesin kullandığı uygulamaları mümkün olduğunca eledim. Umarım işinize yarar en az bir uygulama çıkartırsınız kendinize.


1) 9GAG

Meme kültürünü biliyor musunuz bilmem ama 4chan isimli bir anonim platform vardı. İnsanlar hazırladıkları “capsleri” ve sözel anılarını paylaşırlardı. Reddit gibi bir oluşumdu ama çok daha rahat bir yerdi. 9GAG ise bunun sadece Türkiye’de caps olarak bilinen “meme” kısmına yönelik oluşan bir platform. Resmi dili İngilizce, az biraz İngilizce ile eğlenebileceğiniz bir platform

9GAG Google Play

2) Apollo TV

Bu biraz cins bir arkadaş ama faydalı, eğer internetiniz varsa internette var olan her türlü dizi ve filmi izleyebiliyorsunuz. Zamanında PopCorn vardı, onun gibi ama Android versiyonu. Umarım ilerde altyazı özelliği de eklerler de herkes rahat eder. MX Player ile oynatırsanız eğer onda altyazı desteği var öyle deneyin isterseniz. Bu uygulama Google Play üzerinde yok, sitesinden indirebilirsiniz ama.

ApolloTV

3) AppsFree

Bu uygulama baya iyi bence, kesin indirin. Uygulama her gün GooglePlay’de, normalde ücretliyken kısa süreli bedava olan uygulamaları size listeliyor. Ani indirim geldiğinde de bildirim gönderiyor. Baya iyi uygulama, ben baya baya uygulama ekledim kütüphaneme bu uygulama sayesinde.

AppsFree

4) F-Droid

FOSS kavramına aşina mısınız bilmiyorum, açılımı “free and open-source software” yani “ücretsiz ve açık kaynak kodlu yazılım” anlamına geliyor. Verilerinizi toplamayan, herhangi bir maddi beklentisi olmayan kişiler tarafından çıkartılan yazılımlar. Hepsi de F-Droid üzerinde toplanıyor. Bunu da GooglePlay üzerinden indiremiyorsunuz.

F-Droid

5) Google Ödüllü Anketler

Bunu indiriyorsunuz, size 40 yılda bir size anket yolluyor Google Play’de harcayabileceğiniz bir para kazanıyorsunuz, hesabınıza tanımlanıyor. Önceden her hafta anket verirdi, 27₺ falan toplamıştım. Sonra ne bok olduysa azalttılar bunlar anket sayısını.

Google Ödüllü Anket

6) Joey for Reddit

Reddit’i bilirsiniz diye düşünüyorum. Bilmiyorsanız da direkt gidin ve öğrenin hatta bir üyelik oluşturup ilginizi çeken bütün subredditlere kaydolun. İnternetin en büyük platformlarından bir tanesi Reddit ama mobil uygulaması çok kullanışlı değil. Joey’i bu yüzden kullanıyorum, oldukça özelleştirilebilir bir uygulama. Tavsiye ederim.

Joey for Reddit

7) Moovit

Özellikle toplu taşıma için gerçekten gelişmiş bir navigatör. İstanbul’da hala kullanıyorum, zira İstanbul’u tam öğrenmek gibi bir şey söz konusu değil. Ben lineer toplu taşıma güzergahları olan bir şehirde büyüdüm zira. Yaşadığınız şehirde de toplu taşıma için bulunsun telefonunuzda bence, iş yapar.

Moovit

8) Weather Radar Pro

Bazen telefonun kendi sunduğu havadurumu servisi yetersiz kalabiliyor. Ya da ne bileyim sırf zevkten Widget’tan sıkılıyorsun değiştirmek istiyorsun. Biraz da bundan dolayı kullanıyorum bunu, AppsFree’den görüp indirmiştim ücretli sürümünü.

Weather Radar Pro

9) NewPipe

Android üzerinde YouTube üzerinden video izlemek ya da müzik dinlemek cidden can sıkıyor çünkü o ekrana takılıp kalıyorsun, mesaja cevap dahi yazamıyorsun. Heh işte NewPipe bu duruma tepki olarak doğmuş bir YouTube uygulaması. Pop-Up, arkaplanda dinleme hatta indirme bile var. Ancak Google Play üzerinde yok, F-Droid ya da kendisi sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

NewPipe

10) SimplePro Facebook & More

Facebook, LinkedIn ve Pinterest için kullandığım bir uygulama. Hatta içerisinde Twitter ve Instagram’da var ama ben onların kendi uygulamalarını kullanmayı tercih ediyorum. Kısaca ayrı ayrı duran bütün sosyal medya uygulamalarını tek başına bünyesinde toplamış bir uygulama. Bazı kısıtlamalar var tabii ama yoğun kullanıcı değilseniz baya baya rahatlatıyor telefonun sistemini. Gene AppsFree’den ücretsiz olduğunu görüp almıştım.

Simple Pro

11) Smart Launcher 5 – Ücretli Sürüm

Eğer telefonunuzun varsayılan “launcher”ından hoşlanmıyorsanız, launcher kullanırsınız. Piyasadakilerin çoğunu denedim, bazılarını uzun süre kullandım ama Smart Launcher kadar beni tutan bir başka launcher olmadı. Basit, özelleştirilebilir, widget destekli, minimal tasarım. Kesin tavsiye ederim.

Smart Launcher 5

12) WiFi File Transfer Pro

Bluetooth, kablo falan uğraşmadan sadece bu uygulamayı kullanarak hızlı dosya aktarımı yapabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza da ekstra bir şey yüklemenize gerek yok. WiFi üzerinden port açarak çat çat halletmenize yarıyor. Gene AppsFree üzerinden kapmıştım pro versiyonunu.

WiFi File Transfer Pro


Bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz, geçmiş olsun. Bana yani geçmiş olsun. Neyse en severek kullandığınız uygulamaları, oyunları değil, bana iletin olur mu? Çok yalnızım çok sıkılıyorum çünkü.

Bir Yorum Yaz

PIN'LE!